Leading Wholesale Trader of scissor pallet truck from Navi Mumbai.
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Truck Type | High Lift Pallet Truck |
| Load Capacity | 5000 kg |
| Capacity(kg) | 2000 Kg |
| Fork Length | 1150 mm |
| Power Source | Electric |
| Type | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 100 mm/sec |
| Environment | Indoor |
| Max Lifting Height | 100 mm |
| Overall Fork Width | 550 mm |
| Warranty | 12 Months |
Minimum order quantity: 1 Piece
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India