Our product range includes a wide range of monkey hoist machines.
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 80 m |
| Hoist Speed | 20 m/min |
| Surface Finish | Polished |
| BRAND | URJA |
| CAPACITY | 500 KG |
| MOTOR CAPACITY | 3 HP Copper Winding |
| Phase | Single |
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India