Our product range includes a wide range of manual operating floor crane 2 ton capacity and engine crane 2 ton.
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Kg |
| Crane Type | Electric Floor Crane |
| Lifting Height | 4 m |
| Power Source | Hydraulic |
| Span | 1m |
| Max Height | 20Feet |
| Hoist Travelling Speed | 10 m/min |
| Load Capacity | 5 ton |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Crane Type | Manual Engine Crane |
| Lifting Height | 2.5 m |
| Boom Length | 2.5 m |
| Wheel Type | Cast Iron Wheel |
| Foldable | Yes |
| No Of Legs | 4 Leg |
| Material | Mild Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 3 ton |
Minimum order quantity: 1 Piece
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India