Our product range includes a wide range of blue hydraulic scissor lift.
₹ 115000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 5000 kg (5 Ton) |
| Lifting Height | 8 m |
| Platform Size (LxW) | 1.0m x 0.6m |
| Running Mode | Moving |
| Capacity | 3 ton |
| Working Height | 10 feet |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Color | Blue |
| Usage | Loading And Unloading Heavy Objects From Trucks |
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India