Our product range includes a wide range of hydraulic floor cranes.
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Lift Height | 2000 mm |
| Crane Design | Counterbalance |
| Crane Type | Hydraulic |
| Power Source | Hydraulic |
| Pump Type | Foot Pump |
| Fork Length | 1500 mm |
| Wheel Material | Nylon PU |
| Load Capacity | 100 Ton |
| Color | Orange |
| Boom Length | 40 m |
| Lifting Capacity | 5 ton |
| Capacity | 2 Ton |
Minimum order quantity: 1 Piece
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India