Our range of products include hydraulic drum lifter cum tilter and industrial floor crane.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Operation type | Hydraulic electric |
| Lifting Capacity | 1000 kg |
| Lifting height | 1500 mm |
| Load capacity | 600 kg |
| Paint Coated | YES |
| Type | Battery Powered |
| BRAND | URJA |
| Phase | Single |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 5 ton |
| Capacity | 2000 Kg |
| Crane Type | Electric Floor Crane |
| Lifting Height | 4 m |
| Power Source | Hydraulic |
| Colour | Red |
| Phase | Single |
| Usage | Construction |
Minimum order quantity: 1 Piece
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India