Prominent & Leading Wholesale Trader from Navi Mumbai, we offer godrej hand pallet truck.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Fork Length | 1150 mm |
| Model Series | GPT 20 |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | Industrial |
| Fork Width | 550 mm |
| Lifting Speed | 100 mm/sec |
| Min Fork Height | 80 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Overall Fork Width | 550 mm |
| Min. Fork Height | 80 mm |
| Warranty | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Load Capacity | 2000 kg |
| Capacity(kg) | 2500 Kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India