Offering you a complete choice of products which include 25 ton double girder eot crane and double girder eot cranes.
₹ 1350000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 ton |
| Span | 20 m |
| Lift Height | 25 m |
| Duty Class | Class IV |
| Crane Type | Double Girder |
| Hoist Speed | 15 m/min |
| Brand | Pioneer |
| Power Supply | 440 V 3 Phase |
| Control Type | Pendant + Radio |
₹ 245000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 ton |
| Span | 25 m |
| Lift Height | 20 m |
| Duty Class | Class III |
| Crane Type | Box Girder |
| Hoist Speed | 4 m/min |
₹ 215000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ton |
| Span | 25 m |
| Lift Height | 9 m |
| Duty Class | Class IV |
| Crane Type | Box Girder |
| Hoist Speed | 4 m/min |
Urja Automation And Hydraulic (CEO)
Urja Automations And Hydraulics Industries
1st Floor, F-103, Haware Fantasia Business Park, Plot Number 47, Sector 30a
Vashi (Thane), Navi Mumbai - 400703, Thane, Maharashtra, India